Jak przewieźć hulajnogę?

Hulajnogi elektryczne zdobywają coraz większą popularność. Nawet sceptycznie nastawieni do nich początkowo mieszkańcy miast, dostrzegają ich atuty. Docenią je szczególnie te osoby, które potrzebują szybko przemieszczać się po mieście w promieniu kilku kilometrów. Te dwa kółka nie stoją w korkach, a bez znaczenia nie pozostaje też aspekt ekologiczny - hulajnogi nie emitują spalin.

Co się jednak dzieje, gdy pojawia się potrzeba przetransportowania tego sprzętu komunikacją?

Czy można wejść z hulajnogą do autobusu?

Szczerze mówiąc, odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Ogólne regulaminy dotyczące przewozu hulajnogi są mocno niejasne i często zależą od indywidualnej oceny kontrolera biletów, czy samego kierowcy autobusu. Należy jednak pamiętać, że bez względu na ich opinię, użytkownik jednośladu musi bezwzględnie zapewnić bezpieczny transport hulajnogi, najlepiej w miejscu przeznaczonym dla wózków i rowerów. W przypadku stwarzania zagrożenia, czy też ograniczenia widoczności, możliwe jest otrzymanie nakazu opuszczenia danego środka transportu.

Pasek do noszenia hulajnogi

Rączka do noszenia hulajnogi

Co w przypadku awarii?

Niekorzystne warunki atmosferyczne umożliwiają przewożenie komunikacją miejską wózków i rowerów. Można z niej skorzystać również w przypadku awarii. Indywidualne rozpatrywanie spraw dotyczących przewozu jednośladów daje także możliwość przemieszczania się z hulajnogą elektryczną w autobusie, szczególnie w przypadku jej uszkodzenia.

Całą gamę części i akcesoriów, które ułatwiają użytkowanie tego typu pojazdu, można znaleźć na hulajnoga.net.

Pracownicy wspomnianego sklepu, dla których hulajnogi to prawdziwa zajawka, pomogą przy dziurawych dętkach czy też oponach. Specjalizują się jednak w jednośladach marki Xiaomi, do których mają wiele niedostępnych w innych sklepach akcesoriów jak na przykład opony 10”, do modelu Wanda 2.

Ciekawostką jest, że firma ma swój warsztat, w którym produkuje większość części, korzystając między innymi z drukarek 3D.

Podsumowanie

Niskie koszty eksploatacji hulajnóg sprawiły, że stały się one ciekawą i ekologiczną alternatywą dla samochodów. Oczywiście zdarza się okazyjny przewóz hulajnogi w autobusie, ale zdecydowanie więcej tych pojazdów porusza się tradycyjnie - po ulicach i chodnikach. To zresztą należy do ich największych atutów. Pełna mobilność i szybkie pokonywanie krótkich dystansów, sprawiły, że ludzie rozkochali się w nich.

W większych miastach strzałem w dziesiątkę była inwestycja w jednoślady miejskie, które cieszą się niesłabnącym powodzeniem.